Отборите на Челси и Евертън играят при резултат 3:0 в двубой

...

НА ЖИВО: Челси - Евертън 3:0, хеттрик на Коул Палмър

Отборите на Челси и Евертън играят при резултат 3:0  в дуел от 33-ия кръг на Висшата лига. Срещата започва в 22:00 часа и ще бъде предавана директно по DIEMA SPORT 2, а на Gong.bg ще проследим най-инересното от нея.

В 10-ата минута Бето пропиля страхотна опция. Шеймъс Коулман получи в наказателното поле, след което пусна прострелно подаване, което Бето засече. Той обаче не съумя да насочи топката в опразнената врата, вместо това тя прелетя над напречната греда.

Три минути по-късно Коул Палмър показва изумителна техника и комбинира с Нико Джаксън, след което приключи с изстрел с левия си крайник. Пикфорд не съумя да стигне до топката в долния му десен ъгъл и по този начин Челси поведе с 1:0.

В 16-ата минута пък Палмър изненада с пропуск на празна врата. Ситуацията приличаше на тази на Бето преди минути. Мадуеке нахлуи и подаде паралелно на голлинията, при което голмайстора за домакините върхлетя топката, само че тя се удари в тялото му и не влезе в мрежата.

Две минути по-късно той се реваншира с втори гол във вратата на " карамелите ". Лондончани комбинираха чудесно, Мудрик откри Нико Джаксън, който шутира, а Пикфорд избави. След това обаче до кълбото стигна точно Коул Палмър, който с глава вкара за 2:0.

Коул Палмър оформи своя хеттрик в 29-ата минута на срещата и то след груба неточност на Джордан Пикфорд. Стражът на Евертън излезе напред и сбърка с паса си, подарявайки топката на 21-годишния британски футболист, който от отдалеченост прати топката във вратата на гостите с прехвърлящ удар.

LIVE / Челси - Евертън 3:0

1:0 Коул Палмър 13'

2:0 Коул Палмър 18'

3:0 Коул Палмър 29'

Съставите на двата тима:

Челси: 28. Петрович, 27. Густо, 6. Силва, 14. Чалоба, 3. Кукурея, 25. Кайседо, 23. Галахър, 20. Палмър, 10. Мудрик, 11. Мадуеке, 15. Джаксън

Евертън: 1. Пикфорд, 19. Миколенко, 32. Брантуейт, 6. Тарковски, 23. Коулман, 18. Йънг, 37. Гарнър, 8. Онана, 7. МакНийл, 16. Дукуре, 14. Бето